• Šifra č.12 - nejde
  SADAJ VED TEN
  TRPI TA
  DAV VAD
  VSADE MED
  NEJDE

  V MEDE DAS
  NEJDE
  V DAV DA
  DRI V TRATI
  RTVS TA DANI

  ADVENT DEJ SA
  NEJDE
  TAV PAD
  TEDA VSTAN
  VADA V DVD DAVA
  ATP
  DAVAT V PAD
  TAP
  VRT TI RADI

  TRSTINA
  PATRIT
  TVRDA DIVA
  TRAPIT
 • Riešenie
  Každý riadok je prešmyčkou jedného alebo viacerých čísel. Napr. TRPI TA = TRI PAT. Tieto čísla sú všetko prvočísla (a jednotka, pre matfyzákov :). Takže v každom riadku máme prvočíselný rozklad nejakého čísla - vynásobíme tieto prvočísla v každom riadku a výsedok prevedieme na písmeno abecedy. Dostaneme tajničku "VODNA NADRZ VAJSPETER MOLO".

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Malic (Prizdisraci)

5.6.2018 13:33
Nikdy som o tejto vodnej nadrzi nepocul a to som rodeny Bratislavcan :) takze za mna vdaka orgom :) najelpsie bolo ze som do guglu daval zvajspeter... este si vravim ze aky debilny nemecky preklad :)

Martin (TBC diskotéka)

5.6.2018 13:19
Tuto sme dali pomerne rychlo. Cast timu presmykla, cast ponasobila. Prvociselny rozklad sme si ale nevsimli. Za 12 minut bolo vylustene. Skoda, ze to padlo akurat na 21:00, lebo Peto rybnik Vajspeter spoznal, napriek tomu, ze som ho chybne rozkodoval ako Vajsheter.

mišof (Organizátor)

4.6.2018 21:10
Fixnuté prázdne riadky, vďaka za upozornenie :)

TrePe

4.6.2018 20:49
Vajspeter nas tiez zmiatol, ale ujo G to nastastie zvladol.
Pamatnici pamataju aj "NA 40" hned v prvej startovej sifre ;)
Inak technicka pripomienka: vo vytlacenej sifre boli zasifrovane slova oddelene prazdnym riadkom, na webe sa to nezachovalo.

mišof (Organizátor)

4.6.2018 10:35
V OSM je nádrž Vajspeter pomenovaná aj search ju nájde. Tiež sa dá z Google searchu zistiť že to existuje a je hore nad Krasňanmi. Na kolečku za checkpointom občas bude orientačne náročnejší krok na ktorom sa o okolí niečo nové naučíte -- pamätníci určite s láskou spomínajú na Ahoj :)

Laco (Vcelku v poho)

3.6.2018 23:11
Veľmi pekná šifra. Škoda, že už bolo dosť neskoro, slovo "VAJSPETER" a jeho absencia v mapách nás najprv nútili kontrolovať, či sme sa nepomýlili niekde, a celkove sme tam už proste nemohli stihnúť prísť.