• Šifra č.3 - Klávesnica
  ží+š
  +čááé=+ššť
  é=íéé=čťáí
  é=čť+šžžľčáéščýí
  ľčýéšččťíéýé
  áéýá
  í=ááčýáéšč
  ťžščľčžíšč
  é=čťščšť
  é=čťííšžžáíéšťíéýé
  áé
  žíščýí
  é=íé
  čý+šššščýí
  ľľ+ščýščýí
  čťýááéšč
  +č+š
  áéčťííáéýéáí
  ľčáéíéžíččíí
  ľčťžščží+š

  ťžčýááčťžíáíšž
 • Nápoveda
  Pozerajte sa na klávesnicu. Naozaj sa na ňu pozerajte, nestačí, že o nej viete.
  A mimochodom, v procese riešenia šifry nevystupujú žiadne čísla.
 • Riešenie
  Všetky znaky sa nachádzajú na prvom riadku slovenskej počítačovej klávesnice. Znaky v každom riadku si rozdelíme na dvojice a čítame to písmeno z klávesnice, ktoré dopĺňa tieto znaky na trojuholník, t.j. sa nachádza na klávesnici šikmo doprava dole pod prvým znakom a zároveň šikmo doľava dole pod druhým (napr, ží odkazujú na "N"). Ak sú v dvojici oba znaky rovnaké, čítame priamo toto písmeno. Vyjde tajnička "NA ZÁPAD POPRI PRAŽSKEJ SMEROM KU LÁVKE TESNE PRED PRÍCHODOM K NEJ PO VAŠEJ ĽAVEJ RUKE ZA KRÍKMI SKONČÍ STENA Z TVÁRNIC".

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Dero (Přizdisráči)

6.6.2018 10:31
Moc pěkná analytická šifra! Tým chtěl z každého řádku dostat jedno písmenko a nevěřil mi, že z toho poleze spíš delší text. Mohl jsem se potom naparovat, že jsem měl pravdu. ;)

Peter

4.6.2018 12:59
Premenou na cisla a zoskupenie do dvojic sme sa prepracovali az ku frekvencnej analyze... Nastastie, Martin pokracoval iba s klavesnicou a dal to :-)

Ondro (Bilgym Squad)

3.6.2018 21:43
My sme riesili zakreslenim pozicie dvojice v 2D mriezke, z coho vysiel obrazok klavesnice. Povodne sme to robili na to, aby sme zistili, ze tam je 26 roznych dvojic, nakoniec to pomohlo inemu...

Matúš

3.6.2018 13:04
Nádherná šifra :D