Briezdenie 2013
Šifrovačka na Deň detí? Prečo nie…1.6.2013 v Bratislave

Tímová sekcia

neprihlásený tím
Login
Nadácia SPP
Za podpory grantu Nadácie SPP
start 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 A B C D E F G
Mapa stanovíšť, Štatistika čerpania nápovedy

Štart - aktivity k MDD

Zadanie

Milé tímy,
v rámci dnešného Dňa detí sme si pre vás pripravili päť aktivít. Za splnenie každej z nich dostanete do Tímovej karty pečiatku. Vašou úlohou je získať aspoň 4 rôzne pečiatky. Keď ich získate, choďte aj s Tímovou kartou naspäť k registračnému stolíku. Počas plnenia aktivít sa môžete ľubovoľne deliť a spolupracovať s inými tímami, ak uznáte za vhodné.
Aktivity sú nasledovné:
Céčka
V obálke ste našli 5 céčok a 10 lístočkov s názvom vášho tímu. Vašou úlohou je poraziť aspoň 5 ďalších tímov vo vzájomnom céčkovom súboji. Môžete si vybrať z dvoch hier. V prvom type hry tímy striedavo šťuchajú do céčok s cieľom trafiť súperove céčka. V druhom type hry tímy hádžu céčka čo najbližšie k hrane, avšak bez toho aby sa céčka steny dotkli. Porazený tím odovzdá lístoček s názvom svojho tímu víťaznému tímu. Pečiatku získate pri registračnom stolíku po odovzdaní 5 rôznych lístkov s menom tímu.
Pexeso
Vo vyznačenom priestore nájdete na zemi rozsypané pexesá. Vašou úlohou je nájsť dve kartičky, ktoré kódujú to isté slovo. Je zakázané kartičky premiestňovať a držať v ruke viac ako jednu kartičku na tím - jedinou výnimkou je stav, keď ste si istí, kde sa nejaký pár nachádza, v tom prípade si môžete vziať obe kartičky. Pečiatku obdržíte po tom, čo jeden pexesový pár donesiete k registračnému stolíku.
Bublifuk
Táto aktivita je aspoň pre 2 členov tímu. Je potrebné priniesť si bublifuk, ktorý ste dostali. Jeden člen tímu (ten s bublifukom) dostane od organizátora na mieste jedno slovo. Tento člen musí toto slovo preniesť k zvyšným členom len za pomoci bubliniek vyfúknutých z bublifuku. Keď zvyšok tímu pochopí správne slovo a diskrétne ho nahlási organizátorovi, dostane do Karty tímu pečiatku.
Krúžky
Máte k dispozícii 4 krúžky, ktoré budete hádzať na pripravené kolíky. Vašou úlohou je hodiť na kolíkoch platné písmeno anglickej abecedy v Braillovom písme. Keď sa vám to podarí, dostanete od prítomného organizátora pečiatku.
Guma
Táto aktivita je pre 3 členov tímu (je povolené spájanie tímov). Jeden člen tímu musí zaskákať štandardnú zostavu na gume. Keď sa to skákajúcemu členovi podarí, dostane od prítomného organizátora pečiatku.

Nápoveda

Riešenie

Diskusia

Meno:

Text:

Odoslať
02.06.2013 22:15 TrePe V kruzkoch som stale mieril na lave zadne a raz som trafil lave stredne a druhy raz prave zadne, takze z toho bolo I ;)
02.06.2013 21:54 mišof (Organizátor) V krúžkoch bolo samozrejme najpopulárnejšie A, bolo pár B a I, ale pamätáme si aj po jednom (3-krúžkovom!) D a O. Hodil ešte niekto niečo iné? :)
02.06.2013 21:52 mišof (Organizátor) V pexese bolo asi 30 päťpísmenných slov, každé 4x: ak sa dobre pamätám, boli to čísla, morse, Braille a semafor. Niektoré slová boli mrchy a podobali sa na seba :)
02.06.2013 21:48 TrePe Pexeso sme vynechali, ale asi viacerych by zaujimali sifry z neho. Vdaka.